Telefon
E-Mail
WhatsApp
İnstagram
Chiller Tamiri

Chiller Tamiri

Chiller Tamiri

Chiller sistemi, çalışma prensibi gereği kompresörde ısınan ve sıkışan gazı kondenserde soğutması ile bilinir. Bu işlem devamında genleşme vanasından geçen gazın basınçla sıcaklığı düşer ve sıvılaşır.

Akabinde evaporatörden geçerken soğutulması istenen sıvının üzerinden sıcaklığı komple alıp düşük basınç uygulayarak gaz halinde yeniden kompresöre iletir. İnen sıvı tamamen soğuktur ve bu döngü, chiller mekanizmasının tam randımanlı ve etkin çalışması ile devam eder ancak chiller de olası bir arıza meydana geldiğinde, soğutma sistemi tamamen devre dışı kalarak kendini durdurur.

Chiller tamiri yapılması gereken bu arıza sürecinde, bilinmesi gereken bazı detaylar vardır.

Öncelikli olarak chiller, hava ve su soğutmalı olarak iki ayrı kategoride incelenebildiği gibi aynı zamanda kullanım alanında sağladığı etki bakımından da incelenebilir.

Chiller sistemi fabrika, tekstil ve iplik sanayi, ilaç sanayi, MR cihazları ile lazer cihaz kullanım alanları ve soğuk hava depoculuğu gibi birçok alanda yüksek soğutma eylemini gerçekleştirdiğinden olası bir chiller arızası, üretimi ve faaliyeti olumsuz etkileyebilir. Bu noktada alanında uzman kadrosu ile Karsan Soğutma, chiller tamiri söz konusu olduğunda duruma hızlı ve etkili çözümler sunarak anlık müdahalede bulunuyor.

Böylelikle, sorunun ana merkezi tespit edilerek yerinde işlem gerçekleştiriliyor. Chiller arızasının yarattığı mekanik bozukluğun onarım, bakım ve yenileme süreçlerini de barındıran chiller tamiri evresi, günün hangi zaman diliminde olursa olsun akışın devam etmesini sağlayabilmek adına arızanın kaynağına iniyor.

Chiller yüksek basınç arızası, en bilinen arıza tipidir ve sistemin yüksek basınçlı bir durumda çalıştığı esnada beklenen basıncın üzerinde bir basınç seviyesine ulaştığı an yarattığı olumsuz durumdur.

Bu durum anında müdahale edilmediğinde ciddi hasarlara yol açabildiği gibi faaliyet statüsünde verimli çalışmayı tamamen sonlandırabilir.

İmalat hatası, olası bir ihmal veya elektrik aksamlarından kaynaklanan kısa devre gibi durumlarda da sıkça yaşanan chiller arızasının doğru tespiti için alanında uzman kişilerin chiller tamiri yapması gerekmektedir. Karsan Soğutma ise, chiller sistemi denildiğinde satıştan bakım-onarıma, tamirden kuruluma dek verdiği başarılı hizmet yelpazesi sayesinde, her bir memnuniyetin altında imzasını taşımaya devam ediyor.

Chiller tamiri için en doğru adres olan Karsan Soğutma ile arıza tespit, onarım ve kontrol süreçleriniz hiç olmadığı kadar kaliteli gerçekleşiyor, size kalan sadece günün tadını çıkarmak oluyor.

Paylaş: